İZNİK BELEDİYESİNİN IPARD 2 PROJESİ İLK MEYVESİNİ VERDİ.

LANSY
Administrator
TARİH
29.09.2016 Perşembe
KATEGORİ
haberler
ETİKETLER

 

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın'ın talimatı üzerine hazırlanan proje ilk meyvesini verdi. İlk yasal izin olan Bağlantı Anlaşma Çağrı Mektubu anlaşmasını başkan Sargın imzaladı.

Proje hayata geçtiğinde İznik Belediyesi kendi elektriğini kendisi üretebilecek konuma gelecek diyen İznik Belediye Başkanı Osman Sargın yaptığı açıklama da " Yenilebilir enerjinin kullanılmasının çok önemli ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayacaktır. Türkiye’nin enerji konusunda çok ciddi tasarruflara ihtiyacı vardır. İznik Belediye Başkanlığı ve GES proje yöneticisi Ali Selman Ak önderliğinde yürütülen çalışmalar neticesinde ilk basamak aşılmış oldu. İznik Belediye Başkanlığının 20 dönüm arazi üzerinde kurmayı planladığı 1MW  kapasiteli Güneş Enerji Santrali kurulumu  için ilk yasal izin olan Bağlantı Anlaşmasına Çağrı Mektubunu aldık ve imzaladık. IPARD2 Projesi kapsamında yenilenebilir enerji kaynaklarından olan güneş enerjisinden elektrik üretimi için proje çalışmalarımız tam gaz devam ediyor. TKDK tarafından onaylanması halinde ise İznik sokaklarının kendi ürettiği enerji ile aydınlanacağını hatta üretilecek enerjinin ihtiyaçtan fazla olması halinde satışının yapılarak  İznik Belediyemize de ekonomik girdi sağlanmış olacağız" dedi.

4 ay gibi kısa bir süre öncesinde proje için çalışmaları sürdüren ekip, projenin hayata geçmesi için diğer aşamaların da aralıksız sürdüğü belirtti.

KAYNAK:http://www.iznik.bel.tr/haber.php?kimlik=904-iznik_belediyesinin_ipard_2_projesi_ilk_meyvesini_verdi